NOWY MERCEDES G

Scroll this

Oficjalnie Mercedes nową klasę G zaprezentował w Detroit, chociaż w sieci już na kilka dni przed premierą można było zobaczyć zdjęcia oraz poczytać co nie co na ten temat. Co ciekawe nowa odslona, zastąpi poprzedni model, produkowany od 1990 !!! roku.

Uffff. Muszę przyznać odetchnąłem. Za wiele nie pozmieniali. Odświeżona wersja tej kultowej bryły została tylko delikatnie zaokrąglona. Uwagę przykuwa również nowy grill i światła ledowe. Podobno rama auta ma być aż o 34% sztywniejsza. Tak zapewniają producenci, a oni prawie nigdy nie kłamią. (Oprócz danych na temat spalania .-) ).

Natomiast nowy środek to już inna bajka. Nie sposób pomylić go z poprzednikiem. Można powiedzieć „tutaj jest jakby luksusowo”. Wyświetlacze, touchpad, okrągłe nawiewy oraz bardziej sportowa kierownica. Przypomnijmy, że do tej pory w G Klasie kierownica była czteroramienna.

Nowa generacja Mercedesa Klasy G w sprzedaży pojawi się w czerwcu. Na rynku niemieckim ceny będą startować od 107 tys. euro, czyli takiego samego poziomu jak obecnie.

PS: Już można zacząć oszczędzać.

 

Ocena czytelników
(0 ocen)
Sending